Komunikaty

Godziny funkcjonowania sekretariatu

poniedziałek 8:00 - 12:00
wtorek 8:00 - 12:00
środa 8:00 - 12:00
czwartek 12:00 - 16:00
piątek 12:00 - 16:00

 

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków!

Od października rozpoczynają się zajęcia dodatkowe dla 2,5 - 5latków. Proponujemy udział w zajęciach tanecznych oraz zajęciach ogólnorozwojowych judo. Zapisy odbywają się w sekretariacie!

TANIEC - poniedziałki 14:00-14:30

JUDO - piątki 14:30 - 15:00

 

Przedstawienia edukacyjne

Tematyka i forma dostosowana jest do dzieci najmłodszych. Przedstawienia odbywają się 1 x w miesiącu. Dokładne terminy przedstawień wskazane są w kalendarzach wysyłanych do Rodziców na początku każdego miesiąca.

 

Spotkania z Pielęgniarką

Pani Pielęgniarka jest u nas 5 x w tygodniu. Rodziców chętnych do konsultacji z Panią Pielęgniarką zapraszamy na dyżury w następujących dniach:

poniedziałki 15:00 - 16:00
środy 07:50 - 10:15
piątki 14:00-15:00

 

Zabawy z językiem angielskim są prowadzone przez wykwalifikowanego lektora 2 x  tygodniu:

poniedziałki i czwartki 09:00-10:00

 

Zajęcia logopedyczne w formie zabawy, jako grupowa profilaktyka logopedyczna, odbywają się 1 x  tygodniu:

wtorki 09:00-11:00

 

Program Maluch+

Nasz żłobek powstał dzięki dofinansowaniu z Programu Maluch+ 2018. W latach 2018-2019 rodzice naszych wychowanków ze żłobka, korzystali także z dofinansowania do pobytu dziecka w placówce, dzięki czemu ich opłata za czesne obniżona była o kwotę 100zł/msc.

Pytania

Czy placówka czynna jest cały rok?

W Akademii na Górce nie organizujemy przerwy wakacyjnej, jednak co roku wypada kilka dni, w których placówka będzie zamknięta. Dokładne informacje o dniach, w których Akademia będzie zamknięta otrzymacie Państwo na zebraniach.

Jaki jest status placówki?

Akademia na Górce jest placówką niepubliczną, która podobnie jak obiekty publiczne, zobowiązana jest do realizacji zadań zawartych w licznych aktach prawnych jak Ustawa o systemie oświaty czy Ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Realizujemy również podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodnie z przepisami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jak wygląda kwestia wyżywienia?

W Akademii na Górce znajdują się dwie kuchnie, oddzielna dla Żłobka i oddzielna dla Przedszkola. Z produktów dostarczanych codziennie ze sklepu nasz personel przygotowuje smaczne śniadanie i podwieczorek. Dwudaniowy obiad dostarcza firma cateringowa. Dbamy o to, by zapewniać dzieciom wyłącznie zdrowe posiłki, zgodne z Piramidą Żywienia. Oparte są o naturalne produkty, unikamy produktów wysokoprzetworzonych. Menu dostępne jest dla rodziców w szatni oraz na naszej stronie internetowej.

Jak duże będą grupy i ile będzie opiekunek na daną grupę dzieci?

W Żłobku pod opieką jednej wykwalifikowanej opiekunki znajduje się 6 do maksymalnie 8 dzieci. W Przedszkolu pieczę nad grupą do 25 dzieci sprawuje nauczycielka i asystentka nauczycielki.

Jakie formy współpracy z rodzicami będą obowiązywały w placówce?

Dwa razy w roku (we wrześniu i w lutym) będziemy organizować zebrania z rodzicami. Dodatkowo Panie nauczycielki zapraszać będą na indywidualne rozmowy, na których omówią zachowanie i postępy dzieci. W trakcie roku organizować będziemy spotkania integracyjne, takie jak: warsztaty świąteczne, festyny rodzinne, Dzień Mamy i Taty, Dzień Babci i Dziadka.

Czy podajecie Państwo leki?

Nie. Nie mamy uprawnień do podawania leków.

W jaki sposób mogę wypowiedzieć umowę?

Umowa zawierana jest na czas określony. Okres wypowiedzenia umowy wynosi jeden pełnopłatny miesiąc. Warunkiem wypowiedzenia umowy jest dostarczenie jej do placówki w formie pisemnej.

Kontakt

ul. Górków 11,
62-020 Swarzędz

Telefon

535 235 245

E-mail

kontakt@akademianagorce.pl

Zgłoś swoje dziecko