Komunikaty

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków!

Od listopada rozpoczynają się zajęcia dodatkowe dla 2,5 - 4latków. Proponujemy udział w zajęciach tanecznych oraz zajęciach sportowych judo. Zapisy odbywają się w sekretariacie!

 

Dyżury Pani Pielęgniarki

Rodziców chętnych na spotkania z Panią Pielęgniarką zapraszamy na dyżury w następujących dniach:

wtorki 14:50 - 15:50
środy 08:10-10:10
piątki 14:00-15:15

 

Zabawy z językiem angielskim będą prowadzone przez wykwalifikowanego lektora 2 x  tygodniu:

poniedziałki 08:30-09:00
czwartki 08:30-09:00

Pytania

Czy placówka czynna jest cały rok?

W Akademii na Górce nie organizujemy przerwy wakacyjnej, jednak co roku wypada kilka dni, w których placówka będzie zamknięta. Dokładne informacje o dniach, w których Akademia będzie zamknięta otrzymacie Państwo na zebraniach.

Jaki jest status placówki?

Akademia na Górce jest placówką niepubliczną, która podobnie jak obiekty publiczne, zobowiązana jest do realizacji zadań zawartych w licznych aktach prawnych jak Ustawa o systemie oświaty czy Ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Realizujemy również podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodnie z przepisami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jak wygląda kwestia wyżywienia?

W Akademii na Górce znajdują się dwie kuchnie, oddzielna dla Żłobka i oddzielna dla Przedszkola. Z produktów dostarczanych codziennie ze sklepu nasz personel przygotuje smaczne śniadanie i podwieczorek. Dwudaniowy obiad dostarczy firma cateringowa. Zadbamy o to, by zapewnić dzieciom wyłącznie zdrowe posiłki, zgodne z Piramidą Żywienia. Oparte będą o naturalne produkty, unikać będziemy produktów wysokoprzetworzonych. Menu dostępne będzie dla rodziców w szatni oraz na naszej stronie internetowej.

Jak duże będą grupy i ile będzie opiekunek na daną grupę dzieci?

W Żłobku dziećmi zajmować się będzie jedna wykwalifikowana opiekunka, która będzie miała pod opieką 6 do maksymalnie 8 dzieci. W Przedszkolu grupą do 25 dzieci będzie opiekowała się nauczycielka i asystentka nauczycielki.

Jakie formy współpracy z rodzicami będą obowiązywały w placówce?

Dwa razy w roku (we wrześniu i w lutym) będziemy organizować zebrania z rodzicami. Dodatkowo Panie nauczycielki zapraszać będą na indywidualne rozmowy, na których omówią zachowanie i postępy dzieci. W trakcie roku organizować będziemy spotkania integracyjne, takie jak: warsztaty świąteczne, festyny rodzinne, Dzień Mamy i Taty, Dzień Babci i Dziadka.

Czy podajecie Państwo leki?

Nie. Nie mamy uprawnień do podawania leków.

W jaki sposób mogę wypowiedzieć umowę?

Umowa zawierana jest na czas określony. Okres wypowiedzenia umowy wynosi jeden pełnopłatny miesiąc. Warunkiem wypowiedzenia umowy jest dostarczenie jej do placówki w formie pisemnej.

Kontakt

ul. Górków 11,
62-020 Swarzędz

Telefon

535 235 245

E-mail

kontakt@akademianagorce.pl

Zgłoś swoje dziecko