Komunikaty

Drodzy Rodzice!

Rekrutacja w Akademii na Górce trwa cały rok. Zapraszamy Was do Przedszkola Na Górce oraz Żłobka Na Górce. W celu zgłoszenia prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego w zakładce REKRUTACJA.

 

W ramach czesnego dzieci mają zapewnione:

Języki angielski prowadzony przez wykwalifikowanego lektora 2 x tygodniu.

Zajęcia rytmiczne z tańcem, śpiewem oraz zabawą z instrumentami, odbywają się 1 x tygodniu.

Zajęcia logopedyczne w formie zabawy, jako grupowa profilaktyka logopedyczna, odbywają się 1 x tygodniu.

Joga-sensoga zajęcia ogólnorozwojowe, rozwijające motorykę dzieci, odbywa się 1 x tygodniu.

 

Spotkania z Pielęgniarką

Pani Pielęgniarka jest u nas 1 x w tygodniu. Chętnych Rodziców do konsultacji z Panią Pielęgniarką zapraszamy do indywidualnego kontaktu.

 

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków!

Zajęcia dodatkowe dla 2,5 – 6 latków. Proponujemy udział w zajęciach z judo, baletu oraz wulkanu doświadczeń. Zapisy odbywają się w sekretariacie.

JUDO – (poniedziałki) 4 x w miesiącu / 30 min

BALET – (środy) 4 x w miesiącu / 30 min

WULKAN DOŚWIADCZEŃ – (czwartki) 2 x w miesiącu / 45 min

 

Program Maluch+

Nasz żłobek powstał dzięki dofinansowaniu z Programu Maluch+ 2018. W latach 2018-2019 rodzice naszych wychowanków ze żłobka, korzystali także z dofinansowania do pobytu dziecka w placówce, dzięki czemu ich opłata za czesne obniżona była o kwotę 100zł/msc.

Pytania

Czy placówka czynna jest cały rok?

W Akademii na Górce organizujemy dwutygodniową przerwę techniczną, która odbywa się w ostatni tydzień lipca oraz pierwszy tydzień sierpnia. Co roku wypada także kilka dni, w których placówka będzie zamknięta. Dokładne informacje o dniach, w których Akademia będzie zamknięta otrzymacie Państwo na zebraniach.

Jaki jest status placówki?

Akademia na Górce jest placówką niepubliczną, która podobnie jak obiekty publiczne, zobowiązana jest do realizacji zadań zawartych w licznych aktach prawnych jak Ustawa o systemie oświaty czy Ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Realizujemy również podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodnie z przepisami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jak wygląda kwestia wyżywienia?

W Akademii na Górce znajdują się dwie kuchnie, oddzielna dla Żłobka i oddzielna dla Przedszkola. Korzystamy z usług firmy cateringowej, która dostarcza nam pyszne śniadania, dwudaniowe obiady oraz podwieczorki. Dbamy o to, by zapewniać dzieciom wyłącznie zdrowe posiłki, zgodne z Piramidą Żywienia. Oparte są o naturalne produkty, unikamy produktów wysokoprzetworzonych. Menu dostępne jest dla rodziców w szatni oraz na naszej stronie internetowej.

Jak duże będą grupy i ile będzie opiekunek na daną grupę dzieci?

W Żłobku pod opieką jednej wykwalifikowanej opiekunki znajduje się od 6 do maksymalnie 8 dzieci. W Przedszkolu pieczę nad grupą do 25 dzieci sprawuje nauczyciel oraz pomoc nauczyciela.

Jakie formy współpracy z rodzicami będą obowiązywały w placówce?

Organizujemy zebrania z rodzicami. Dodatkowo nauczyciele grup będą zapraszać na indywidualne rozmowy, na których omówią zachowanie i postępy dzieci. W trakcie roku będziemy również organizować spotkania integracyjne, takie jak: warsztaty świąteczne, festyny rodzinne, Dzień Mamy i Taty, Dzień Babci i Dziadka.

Czy podajecie Państwo leki?

Nie. Nie mamy uprawnień do podawania leków.

W jaki sposób mogę wypowiedzieć umowę?

Umowa zawierana jest na czas określony. Okres wypowiedzenia umowy wynosi jeden pełnopłatny miesiąc. Warunkiem wypowiedzenia umowy jest dostarczenie jej do placówki w formie pisemnej.

Kontakt

ul. Górków 11, 62-020 Swarzędz

Telefon

535 235 245

E-mail

kontakt@akademianagorce.pl

Zgłoś swoje dziecko